Ойкумена. Книга друга. Лялечка
Авторы:
Генрі Лайон Олді
Год: 2022
Язык: uk
Хто він, Лючано Борготта на прізвисько Тарталья, людина з важкою долею? Юний виробник маріонеток, зрілий майстер контактної імперсонації, що об’їздив з гастролями пів Галактики. Молодший екзекутор в’язниці Мей-Гіле, директор театру «Вертеп», раб-гребець у ходовому відсіку галери помпіліанського гард-легату. І ось — гладіатор-семилібертус, симбіонт космічної флуктуації, підглядач, для якого немає таємниць, предмет інтересу спец-лабораторій, заручник терористів, годувальник блакитноокого ідіота, вбивця телепата-найманця, вільний і загнаний у кут обставинами. Що далі? Зірки не поспішають відповісти. «Ойкумена» Г. Л. Олді — масштабне полотно, до якого автори готувалися багато років, космічна симфонія, де долі людей представлені у вселенському масштабі. Переклад: Лорина Тесленко (Філоненко).
Показать больше
Ваша библиотека
Настройки
Масштаб шрифта:
1x
Межстрочный интервал:
1.6x
Ночной режим

Ойкумена. Книга друга. Лялечка

Авторы: Генрі Лайон Олді
Год: 2022
Язык: uk

Я не страждаю вузькістю уяви. Але є речі, які мені складно уявити. День, коли мене не буде. Чесного чиновника. Аксіоматику Ференца-Кантора. Планету Виходу — гіпотетичну прабатьківщину всіх рас, вічний предмет спору філософів та істориків. З першопланетою найскладніше: на її користь говорить схожість нашого вигляду, але еволюційний шлях помпіліанців і, скажімо, брамайнів лежить навіть не в різних площинах — у різних системах понять… Що перед цим зовнішня однаковість: руки-ноги-голова?

Менше, ніж ніщо.

Одне-єдине слово, з якого, як паросток із насіння, повстала сотня мов? Мені простіше уявити, як ця сила-силенна мов наприкінці часів зійдеться в одному-єдиному слові. Фінал дається легше, ніж старт. Так людина не пам’ятає мить народження. Вона не запам’ятовує і мить смерті, зате не раз уявляє собі його.

Бентежить тільки стародавній ієрогліф, що позначає антиса. Крапка, звідки починається безліч доріг. Чи це все-таки безліч доріг сходиться в крапку?

Карл Марія Родерік О’Ван Емеріх, «Мемуари»

Книга друга

ЛЯЛЕЧКА

Загрузка...